Montaż płotków śniegowych na dachu

Czym są osłony śnieżne i dlaczego ich potrzebuję?

Dla większości sezon zimowy oznacza śnieg – niektórzy go uwielbiają, niektórzy go nienawidzą, ale bez względu na to, co o tym myślisz, śnieg jest nieuniknioną częścią zimy. Jeśli masz dom ze spadzistym dachem z dachówki, blachy czy inny i mieszkasz w obszarze narażonym na opady śniegu, powinieneś rozważyć dodanie płotków przeciwśnieżnych na dachu.

Co to są płotki śniegowe?

Osłony przeciwśniegowe to urządzenia stosowane na dachach, które pomagają całkowicie stopić śnieg i lód i zrzucić go z metalowego dachu w małych ilościach, a nie w całości. Bez osłon przeciwśnieżnych dach może być podatny na „lawiny dachowe”. Lawina dachowa to nagłe uwolnienie śniegu i lodu na raz, co może spowodować uszkodzenie rynien, dolnej części dachu, świetlików i innych przedmiotów lub ludzi pod twoim dachem.

Czy potrzebuję osłon śnieżnych?

Jeśli mieszkasz na obszarze narażonym na opady śniegu, zwłaszcza obfite, nasza firma zdecydowanie zaleca montaż osłon przeciwśniegowych na dachach spadzistych. W miarę gromadzenia się śniegu mogą tworzyć się tamy lodowe, śnieg staje się cięższy, a metalowy dach może być podatny na zapadnięcia się.

Płotki przeciwśniegowe zostały zaprojektowane tak, aby utrzymać dach i obiekty pod nim w nienaruszonym stanie. Jeśli więc kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że lód lub śnieg spadł z dachu i spowodował szkody w Twoim mieniu, odpowiedź brzmi: tak – potrzebujesz osłon przeciwśnieżnych!

Jak instalowane są osłony przeciwśniegowe?

Podczas montażu płotków śnieżnych należy zawsze zapoznać się z instrukcjami i instrukcjami montażu dostarczonymi przez producenta. Zazwyczaj barierki przeciwśniegowe można montować na metalowym dachu na dwa różne sposoby: za pomocą kleju lub mocując mechanicznie za pomocą wkrętów. Nasz zespół zdecydowanie zaleca stosowanie z wkrętami do łaty lub dodatkowego wspornika, dokręconej momentem zgodnie ze specyfikacjami dachu, aby uniknąć niepotrzebnych penetracji dachu.

Istnieją różne osłony przeciwśniegowe przeznaczone do różnych typów dachów metalowych (falistych, na rąbek stojący itp.), dlatego bardzo ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami montażu specyficznymi dla profilu dachowego, dachówki.

Osuwający się lód i śnieg mogą spowodować uszkodzenie mienia właściciela domu. Uszkodzenia te nie ograniczają się tylko do dachu i elementów wykończeniowych czy rynien, ale także wszelkich obiektów (lub ludzi) znajdujących się pod dachem. Osłony przeciwśniegowe pomagają chronić Twój dom i własność przed potencjalnymi szkodami.

 

Ponieważ sezon zimowy szybko się zbliża, a dla niektórych już nadchodzi, dobrym pomysłem jest zainstalowanie barierek przeciwśniegowych, zanim sezon śniegowy zacznie się pełną parą. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące osłon przeciwśniegowych do metalowego dachu, skontaktuj się z jednym z naszych Specjalistów.

Od czego zależy ilość uchwytów?

  • od kąta nachylenia dachu (im większy, tym większa ilość uchwytów jest wymagana)
  • od długości połaci dachowej (krokwi) – powyżej 6 m wymagane jest zwiększenie ilości uchwytów, lub nawet montaż drugiego rzędu płotków
  • w przypadku standardowych długości krokwi, stosuje się ilość uchwytów zgodną z poniższą tabelką:

Ilość uchwytów przypadających na jeden płotek 2 m:

  • Kąt nachylenia dachu do 20º – 3 szt.
  • Kąt nachylenia dachu od 20º do 40º – 4 szt.
  • Kąt nachylenia dachu 40º i więcej – 5 szt.